15.03.18

 Згідно Перспективного плану, затвердженого Верховною Радою 7 липня 2017 року, до ОТГ з центром у селі Злинці віднесені такі населені пункти як Злинка, Плетений Ташлик та Россоховатка. Зовсім не забороняється приєднуватися і другим населеним пунктам, які виявлять бажання бути у громаді. 
Ще у 2016 році, на сходці села, яка проходила біля приміщення Укрпошти, люди одноголосно підтримали пропозицію створення Громади і дали доручення ініціативній групі злинчан розпочати вивчення даного питання (є відповідний протокол). За два роки була проведена дуже клопітка та серйозна робота, неодноразово прораховано спроможність громади до самостійного існування, постійно велись перемовини із такими ж ініціативними людьми навколишніх сіл, щодо об’єднання. На сьогоднішній день ситуація така: село Хмельове відмовилося, село Плетений Ташлик «взяло паузу», думають, а село Россоховатка дало згоду на об’єднання. Тож тепер члени ініціативної групи територіальної громади с.Злинки, на підставі Протоколу від 27.01.2018 року, керуючись п.3, ч.1, ст.5, ч. 2,3, с.5 Закону України "Про добровільне об’єднання громад", звернулися до сільського голови О.М.Недолужка з ініціативою про добровільне об’єднання територіальних громад села Злинки та села Россоховатки в Злинську територіальну об’єднану громаду. 
9 лютого 2018 р. Злинський сільський голова Недолужко О.М. підписав Розпорядження «Про початок проведення громадських слухань та обговорень серед населення села Злинки з приводу створення Злинської Об’єднаної Територіальної Громади з центром у селі Злинці. Громадські слухання та обговорення пройшли в усіх трудових колективах села, серед членів Громадського об’єднання «Патріот» та активних злинчан, які прийшли на збори, у колективах Злинської ЗШ №1 та Злинського НВК, серед підприємців, фермерів та небайдужих громадян села, а також на загальних зборах села під час святкування Масляної. Усі вони, одноголосно і стовідсотково, підтримали рішення про створення ОТГ (є відповідні протоколи). У першу чергу реформа децентралізації стосується саме перерахованих вище злинчан, бо саме вони сплачують податки і створюють робочі місця на селі, а спроможність Громади обчислюється кількістю надходжень, за які вона зможе функціонувати, жити та розвиватися. 
Після проведених слухань, просуваючись далі у вирішенні даного питання, ініціативна група звернулася до депутатів Злинської сільської ради із відповідною заявою про затвердження на сесії офіційного запрошення навколишнім селам для об’єднання в ОТГ. 
Створення ОТГ – процес незворотній, а ми вже втратили 2 роки. При її утворенні усі районні структури будуть створені у центрі, отже з’являться нові робочі місця. Усі податки: ПДФО, єдиний податок на землю, сплата податків за оренду землі, акциз, декларації , залишаться у бюджеті села.
Якщо Злинка не зможе стати центром ОТГ, то буде приєднана до іншої ОТГ.
Тож, попереду ще чимало важкої роботи, адже треба дотриматися усіх необхідних та законних процедур аби дійти до Верховної Ради, яка і повинна затвердити наше рішення про створення Злинської ОТГ.

Шановні читачі, будь ласка, у коментарях ставте конкретні запитання, відповіді на які вам нададуть у наступній публікації.

З повагою члени ініціативної групи, які готові зустрічатися з кожним і надавати роз’яснювальну роботу.